Filmová místa v Beskydech

Beskydy, malebné pohoří natažené na pomezí České republiky, Slovenska a Polska, nás okouzlují nejen svou krásou, ale také nám připomínají, že filmová magie se někdy odehrává právě v srdci přírody. Hory a jeho okolí se staly dějištěm pro několik nezapomenutelných filmových okamžiků. Připojte se ke mně na cestě za filmovými místy v Beskydech, abychom objevili, kde se realita a fikce setkávají.

 

A vezmeme to pěkně od východu, kdo (nejen) z místních by neznal film Muzzikanti, odehrávající se v kraji Těšínského Slezska. Tedy pár míst, kde se scény odehrávaly:

Hrčava – kostel sv. Cyrila a Metoděje , Amfiteátr v Jablunkově, u řeky Olše v Hrádku, v obci Vendryně a také třeba v Národopisném areálu Matické Slezské a na Nové Polaně v Dolní Lomné.

 

V populární Dolní Lomné v Lomňanském muzeu, na zámku v Karviné či v oboře Vrožná ve Vendryni, kterou můžete také znát z našich deníků, se točila pohádka Když draka bolí hlava s Karlem Gottem v roli dědy kováře.

 

Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi sám, tou cestou mechovou přijď rovnou k nám..snad, každý narozen v minulém století, zná tuto titulní píseň ze seriálu Přátelé ze zeleného údolí. Hajný Horyna, pes Haluška a kluk Pavel se toulali po Údolí Velkého Lipového v obci Morávka.

 

Kde se odehrává film Doktor Martin:Záhada v Beskydech s Miroslavem Donutilem v hlavní roli? Jsou to Velké Karlovice a okolí, v jehož infocentru najdete také přímo průvodce po natáčecích místech.

 

A ještě než přejdeme k nejoblíbenějším beskydským místům filmařů zmíním ještě hotel Banka v Trojanovicích, který si zahrál jako podniková chata ve filmu Parta hic.

 

Tím prvním místem je hrad Hukvaldy. Svým tajemným vzhledem láká k natáčení a vybrali si ho třeba tvůrci pohádky Princezna zakletá v čase 2 nebo O sirotkovi z Radhoště.

 

A když se řekne Radhošť, většina lidí si vzpomene na Rožnov (kromě pivařů, těm se samozřejmě vybaví Radegast, ale ten je také točený, tedy nemá k filmu daleko 😉 ) . Toto městečko díky svému skanzenu a dalším historickým místům láká filmaře už spoustu desítek let. Bylo zde natočeno několik pohádek, pro příklad O Nesytovi, Zlatník Ondra či Císař a Tambor. Jako kulisy posloužilo mimojiné pro filmy Tajemný hrad v Karpatech, Metráček nebo Nikola Šuhaj loupežník.

 

Tedy pokud nemáš plán na poprázdninové dny, třeba ti tyto tipy poslouží ke skvělým zážitkům s rodinou či přáteli.

 

Připomínáme, že již započal předprodej našich nových výletníků Krkonoše 1, Moravskoslezské Beskydy 3, Slezské a Živecké Beskydy 2 a Český ráj. Každý deník si již v prvních dny zajistilo spoustu turistických nadšenců, přidej se k naší partě a prozkoumej desítky nových míst v úžasné české nebo polské přírodě. Všechny deníky, včetně míst kam tě zavedeme,najdeš níže.

Your Shopping cart

Close