Loading..

Hora Smrk, je druhý nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Měří 1276 metrů. Má ještě další sourozence – Malý Smrk (1174 m), Smrčina (1115 m), Smrček, Malý Smrček. Na vrcholu nenajdeme žádnou horskou chata ani jiný restaurační objekt, tedy pokud hledáme méně navštěvované vrcholy a přitom si chceme dát do těla, je pro nás tato hora skvělá volba. V tomto masívu se také nachází Bučací vodopády, což jsou jedny z největších kaskád v Beskydech. Trasa na Smrk může vést z Ostravice, od přehrady Šanci nebo z Podolánek.

 

Smrk z Ostravice 

Délka trasy v jednom směru:  7,7 km

Čas trasy v jednom směru: 3 hodiny

Trasa začíná na nádraží obce Ostravice. Odtud vyrazíme po červené trase, která nás zavede až do cíle. Po 4,3 km se nachází odbočka mimo značené trasy k vodopádům Bučacího potoka, které jsou vzdáleny asi 1 km od tohoto rozcestí. Zhruba po 6,5 km dojdeme na sedlo, kde si užijeme parádní výhled. Na vrchol Smrku budeme poté pokračovat po červené značce. 

Smrk od přehrady Šance

Délka trasy v jednom směru:  6 km

Čas trasy v jednom směru: 2,5 hodiny

Další možnou trasou, jak se dostat na horu Smrk je od přehrady Šance, od ní nás povede až na sedlo žlutá značka. Na zbylý kilometr k vrcholu se napojíme na červeně značenou stezku.   

Trasa na Smrk z Podolánek

Délka trasy v jednom směru:  6,5 km

Čas trasy v jednom směru: 2,5 hodiny

Z této známé podhorské lokality Podolánky se lze také, celkem pohodlně, dostat na vrchol hory Smrk. Z místního odstavného parkoviště se nejprve vydáme po zelené trase a u Podolánky – rozcestí odbočíme vlevo na modrou stezku. Ta nás dovede k dalšímu rozcestí, zvané Polana, které se nachází zhruba v polovině trasy. Odtud budeme pokračovat k vrcholu po červené. Po 1,5 km mineme horu Smrčina.

Další zajímavou trasu na Smrk najdete také v našem Beskydském deníku č. 1

Beskdydský deník - Recenze
Beskdydský deník - Recenze
Alternative Content

Your Shopping cart

Close