Filipka je populární vrchol v české části Slezských Beskyd. Jeji vrchol ční do výšky 771 metrů. Neméně populární je také blízká chata s občerstvením.

Filipka z Hrádku ve Slezku ( také s kočárkem )

Délka trasy v jednom směru: 4,5 km

Čas trasy v jednom směru: 1,5 hodiny

Tato trasa začíná v obci Hrádek ve Slezsku, který se nachází mezi Třincem a Jablunkovem. Pohodlně zde můžete také vlakem. Tedy začínáme od nádraží nebo blízkého parkoviště.  Pokud vyrážíme s kočárkem nebo na kole, sledujeme cyklotrasu číslo 6088 a na rozcestí Filipka chata odbočíme vpravo na číslo 6086.

Pokud jsme čistě pěší turisté vydáme se po zelené značce, která nás dovede až k občerstvení Filipka. K samotnému vrcholu pak zbývá ještě pár metru po červené trase.

Filipka od hotelu Hrádek ( také s kočárkem)

Délka trasy v jednom směru: 1,5 km

Čas trasy v jednom směru: 0,5 hodiny

Pokud si chceme udělat jen krátkou procházku, můžeme vyjet až chatě / restauraci Hrádek. Odtud po zelené dojdeme až občerstvení Filipka.

Filipka z Návsí

Délka trasy v jednom směru: 5 km

Čas trasy v jednom směru: 2 hodiny

O jednu vlakovou zastávku dál se nachází obec Návsí. Zde také začíná zajímavá trasa na vrchol Filipky. U nádraží nalezneme také parkoviště. Odtud vyrazíme po žluté stezce, která nás dovede přímo na Filipku, kousek za ní se pak nachází občerstvení Filipka. 

Filipka z Nýdku

Délka trasy v jednom směru: 6km

Čas trasy v jednom směru: 2,5 hodiny

Nejdelší trasa na Filipku začíná na parkovišti v obci Nýdek. Zde se vypravíme po červeně značené trase, pokud se ji budeme držet, dovede nás k občerstvení i na vrchol. Asi kilometr před cílem mineme další populární místo Loučka.

 

Další pěknou trasu najdete v našich Beskydských deních

Beskdydský deník - Recenze
Beskdydský deník - Recenze

Your Shopping cart

Close