Turistické cíle v Beskydech jsou nejvyhledávanějšími atrakcemi v Moravskoslezském kraji. Aby ne, je jich nepřeberné množství a jsou nádherné. V následujících článcích se dovíte tipy na výlety v Beskydech. Poznáte taky různé trasy v Beskydech k chatám či vrcholům.

Čantoryje / Czantoria – Kudy na Velkou Čantoryji
Velká Čantoryje

Čantoryje / Czantoria – Kudy na Velkou Čantoryji

Velká Čantoryje (995 m.n.m.), to je hora opředena pěknou řádkou pověstí. Ať už kvůli jejímu tajemnému názvu, jenž se přisuzuje třeba čertům nebo k bylině zeměžluče lékařské, které se v místním nářečí říká čantoryjka.

Pokračuj ve čtení Čantoryje / Czantoria – Kudy na Velkou Čantoryji
Smrk – Trasy na Smrk
Trasa na Smrk

Smrk – Trasy na Smrk

Hora Smrk, je druhý nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Měří 1276 metrů. Na vrcholu nenajdeme žádnou horskou chata ani jiný restaurační objekt, tedy pokud hledáme méně navštěvované vrcholy a přitom si chceme dát do těla, je pro nás tato hora skvělá volba.

Pokračuj ve čtení Smrk – Trasy na Smrk
Prašivá – Trasy na Prašivou
Trasy Chata Prašivá

Prašivá – Trasy na Prašivou

Chata Prašivá, je velice populární turistický cíl, vzhledem ke své snadné dostupnosti ji může navštívit opravdu každý. Leží totiž na samém okraji Beskyd a stojí v nadmořské výšce jen 706 m.n.m.

Pokračuj ve čtení Prašivá – Trasy na Prašivou
Turistické chaty v Beskydech
Turistické chaty v Beskydech

Turistické chaty v Beskydech

Turistické chaty v Beskydech potkáme skoro na každém kroku. Většina z nich nabízí celoročně občerstvení a některé také i ubytování.

Pokračuj ve čtení Turistické chaty v Beskydech